Lajmi që bën krenarë të gjithë shqiptarët në “Telekom Arena” (FOTO)

Për momentin në kryeqendrën tonë në stadiumin “Telekom Arena” po zhvillohet një ndër ndeshjet më të mëdha evropiane, SuperKupa e Evropës, ku mejdanin po ndajnë Reali i Madridit dhe Mançester Junajtedi. Impianti më i bukur në vendin tonë është i stërmbushur, ndërsa në të nuk mund të mungojnë edhe tifozët shqiptarë. “Real

Junajtedi dhe Interi arrijnë marrëveshje për një transferim 45 milionësh?

Mançester Junajtedi dhe Interi kanë arritur marëveshje për transferimin e kroatit Ivan Perishiq në “Olld Traford”, shkruan “Mediaset”, përcjellë “infOSport.mk”. Marrëveshja është në vlerë prej 45 milion euro. Kroati 28-vjeçar po mbyll sezonin  e tij të dytë te skuadra “neroaxurre”, pasi paraprakisht ai kishte qenë pjesë e skuadrave gjermane të Volfsburgut