Disfata ndaj Maqedonisë, Mançini përjashton futbollistët më të mirë të Italisë!

Kombëtarja e Italisë do të zhvillojë nesër një ndeshje miqësore ndaj Turqisë. Italianët dhe turqit mbetën pa Botëror pasi u eliminuan në gjysmëfinalet e “play-off”, por vendosën të zhvillojnë një ndeshje miqësore kundër njëri-tjetrit. Në Itali janë ende në shok pas disfatës së papritur nga Maqedonia, e cila festoi pak ditë

Lista përfundimtare e Italisë, ja tre “të përjashtuarit” nga Mançini

Italia merr formën përfundimtare në prag të “Euro 2020”. Trajneri i ta kaltërve, Roberto Mancini, ka bërë publike listën me 26 futbollistë, e depozituar në UEFA, duke zbuluar edhe tri përjashtimet e fundit. Mançini, Pessina dhe Politano nuk do të kenë mundësi të kontribuojnë për përfaqësuesen italiane në turneun madhor që

Mançini naturalizon një brazilian, e fton te Kombëtarja e Italisë

Mbrojtësi brazilian i Lacios, Luis Felipe është shumë pranë debutimit me fanellën e Kombëtares së Italisë. Mbrojtësi 21-vjeçar ka regjistruar vetëm dy ndeshje me ekipin U20 të Brazilit, dhe ai ka të drejtë që të luajë për ekipin “axurrë”, pohon “Corriere dello Sport”. Federata Italiane e futbollit e ka njoftuar futbollistin