Angellovski në vend të Nikolov fton Jahoviqin e Goztepes

Përfaqësuesja A e Maqedonisë sot në Shkup filloi përgatitjet për ndeshjet me Italinë dhe Lihtenshtajnin të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Për shkak të lëndimit futbollisti i Vardarit, Boban Nikollov nuk do të jetë në kombinim për të luajtur në dy ndeshjet e rradhës, ashtu që seleksionuesi Igor Angellovski