ZYRTARE, edhe një tjetër kampionat në Europë starton në qershor

Qeveria e Norvegjisë i ka dhënë dritë jeshile Federatës së futbollit, për të rinisur me ndeshjet e sezonit aktual kaj mesi i muajit qershor, njoftuan nga Federata e Futbollit norvegjez përmes sajtit të tyre zyrtarë, përcjellë “infOSport.mk”. “Stërvitjet e klubeve mund të rifillojnë menjëherë. Ndeshjet do të mund të zhvillohen pas

Vlerësim i madh për yllin kosovar, zgjidhet në formacionin e vitit në Norvegji

Kampionati norvegjez ka përfunduar këtë javë me Molden që është shpallur kampione e këtij vendi, ndërsa dy skuadrat që do të luajnë në Liga Europa janë Rosenborg dhe Bodo/Glimt. Si në shumë kampionate europiane, edhe në këtë norvegjez këtë edicion shkëlqyen futbollistët shqiptarë. Herolind Shala, Elbasan Rashani, Liridon Kalludra, Flamur Kastrati,