Dekada e fundit në futbollin vendor në shenjën e skuadrave nga Tetova dhe Shkupi

Dekada e fundit në futbollin elitar vendor ka kaluar në shenjën e 4 skuadrave që vijnë nga dy qytete të ndryshme. Fjala është për dy skuadrat shqiptare nga Tetova, Shkëndija dhe Renova, dhe dy skuadrat shkupjane, Vardari dhe Rabotniçki, shkruan “infOSport.mk”. Sa për ironi, që të dyja këto çifte, Shkup-Tetovë, shfrytëzojnë

Golat nga përmbysja spektakolare e Renovës ndaj Rabotniçkit (VIDEO)

Renova ka zhvilluar një ndër ndeshjet më të forta gjatë stinorit vjeshtorë, teksa sot në Tetovë me rezultatin 4:3 mundi Rabotniçkin, njofton “infOSport.mk”. Kjo fitore e “gjipspunuesve” fiton në peshë edhe për vetë faktin se “romantikët” deri në minutën e 60-të po avansonin me shifrat 3:1. Megjithatë loja ekipore, e

Rabotniçki-Shkëndija, Gjoka vjen me një ndryshim nga ajo e përballjes së fundit me Borecin

Shkëndija sot në kuadër të javës së 14-të në elitën e futbollit vendor do të jetë mysafire e Rabotniçkit. Ndeshja mes dy skuadrave me emër në futbollin tonë do të zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup, ndërsa edhe këtë herë “kuqezinjtë” nga Tetova luajnë rolin e favoritit. https://www.facebook.com/infosport.mk/photos/a.476416142474008/2614851411963793/?type=3&theater Ekipi i drejtuar

Shkëndija kërkon fitore ndaj Rabotniçkit për t’iu afruar edhe më shumë kreut

Rabotniçki dhe Shkëndija sot do të zhvillojnë ndeshjen e fundit të javës së 14-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” nga Tetova synojnë fitore në fushë të Rabotniçkit për të shkuar në pauzën ndërkombëtare me pozitën e tretë të përforcuar dhe me shpresë për t’iu afruar edhe më shumë

Rabotniçki superior në Kupë, me stil kualifikohet në çerekfinale (VIDEO)

Rabotniçki ka shënuar fitore komode 4:0 ndaj Pelisterit, duke u kualifikuar kështu me rezultatin e përgjithshëm 5:1 për në çerekfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, “romantikët” ishin të pamëshirshëm ndaj mysafirëve, në pankinën e të cilëve sot debutoi ish futbollisti i tyre,