Xhelil Abdullah FC Shkupit i bashkohet pas arritjes së “bardhebluve” nga Turqia

Xhelil Abdullah është një ndër futbollistët e ri të FC Shkupit, me të cilën skuadër do të bashkohet sot në Shkup, pasi ekspedita “bardheblu” pritet të rikthehet në kryeqendrën tonë nga Turqia, aty ku për 10 ditë zhvilloi fazën kryesore të përgatitjeve në prag të ndeshjeve europiane. Siç mëson “infOSport.mk”, Abdullah

Një largim tjetër me peshë nga Renova!

Pas largimeve të Remzifaik Selmanit dhe Alban Taipit, një tjetër element shumë i rëndësishëm i ka dhënë fund qëndrimit të tij te Renova. Fjala është për qendërmbrojtësin e majtë, Xhelil Abdullah, i cili nuk gjeti gjuhë të përbashkët me drejtuesit e skuadrës nga Xhepçishti për vazhdimin e bashkëpunimit, njofton “infOSport.mk”. Abdullahu ishte

Xhelil Abdulla ndahet me KF Llapin

Mbrojtësi tetovarë, Xhelil Abdulla nuk do të jetë pjesë e KF Llapit nga Podujeva në vazhdim të sezonit në elitën e futbollit kosovarë, njofton “infOSport.mk”. Duke parë skuadrën jashta objektivave të vendosura para fillimit të sezonit, lojtari ka kërkuar largimin, duke gjetur gjuhë të përbashkët me drejtuesit e Llapit për ndërprerje

Rikuperimi i Abdullahut po shkon sipas planit

Rikuperimi i Xhelil Abdullahut, mbrojtësit të majtë të Renovës po shkon sipas planit, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti tetovar javë më parë i ishte nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjike, që kishte shkuar mjaft mirë. Abdullahu operoi meniskun e këmbës së majtë në një nga klinikat private në Shkup, ndërsa thotë se deri më tash gjithçka