Bajern Munihu gati të harxhojë 60 mln euro për yllin e Romës

Bajern Munihu me shumë gjasa do të ndërhyjë në merkaton e janarit, ku pretendon të bëjë për vete yllin e Romës, Xhengiz Under. 21-vjeçari turk është në “radarin” e klubeve angleze, Totenham, Arsenal dhe dy Mançesterave, mirëpo si duket ‘bavarezët’ janë në ‘pole position’. Megjithatë një transferim i këtillë skuadrës gjermane do