Zenga, trajner i ri i Krotones

Krotone ka emëruar Valteri Zengan për trajner të skuadrës.Ish portieri i Interit dhe kombëtares italiane ka firmosur sot kontratën që e lidh zyrtarisht me kalabrezët, teksa prezantoi si ndihmës të tij, Amedeo Carbonin. “Unë jam shumë i lumtur dhe i nderuar që bëj pjesë në një familje të rëndësishme në botën