Besnik Ferati shumë pranë transferimit te Fenerbahçe

Një ndër futbollistët më të talentuar shkupjan, Besnik Ferati është rikthyer në Shkup, pas testimeve disa ditore që kishte te gjigandët turq të Fenerbahçes, njofton “infOSport.mk”.

17-vjeçari për 10 ditë të plota ishte pjesë e akademisë së skuadrës turke, duke qenë nën vëzhgim të stafit të trajnerëve të Fenerbahçes. Ata kanë mbetur të kënaqur me performancën e treguar nga ana e talentit shkupjan, i cili me shumë gjasa shumë shpejtë do të bëhet pjesë e tyre.

Për shkak të obligimeve reprezentuese, Ferati ndodhet në vendlindje, ndërsa gjatë ditës së djeshme, ai luajti me ekipin e të rinjëve të FC Shkupit, duke ndihmuar skuadrën nga Çairi për të mundur rivalët e përbetuar të Vardarit.

Ndryshe edhe mediat turke kanë shkruar për talentin e FC Shkupit dhe mundësinë që ai shumë shpejt ti bashkohet Fenerbahçes dhe të vazhdojë rrugëtimin e transferimeve të futbollistëve nga Maqedonia, pas Elif Elmaz të Rabotniçkit.

Rikujtojmë Besnik Ferati ishte pjesë e atyre dy miqësoreve midis FC Shkupit dhe Fenerbahçes, në të cilat ndeshje Ferati u kishte shënuar gjigandëve turq, të cilët më pas i bënë ftesë atij, së bashku edhe me Altin Sefon dhe Besir Isenin, të cilët gjithashtu ndodhen në testime te Fenerbahçe.

Leave a Reply