Renova për 42 minuta shënon 8 gola (VIDEO)

Skuadra e Renovës në tri xhirot e fundit në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë ka rimarë vetën, duke regjistruar fitore të rëndësishme dhe ngritje në tabelën e LPFM-së në vendin e 5-të me 17 pikë të grumbulluara.

Përveç fitoreve dhe pikëve të marra, “gjipspunuesit” kanë regjistruar edhe një statistik interesante, ku për 42 minuta lojë kanë shënuar 8 gola. Këtë statistik skuadra nga “Xhepçishti” e ka arritur për 30 minuta në ndeshjen e xhiros së 12-të ndaj Skopjes që shënuan 5 gola, ndërsa në takimin e xhiros së fundit me Akademija Pandevin realizuan 3 gola brenda 12 minutave, të cilën ndeshje e fituan me rezultat 3:1.

Renova me këto fitore të shënuara len krizen e thellë mbrapa që kishte në fillim të sezonit, ku pas katër xhirove gjeti golin e parë, ndërsa tani po ndodh e kundërta, duke regjistrua triumfe me goleadë. Renova përballjen tjetër në LPFM e luan me Pelisterin në transfertë.

RENOVA SHENON EDHE GOLIN E DYTE NDAJ A. PANDEVRENOVA – A. PANDEV 2:0(N.Mishkovski 36')

Публикувахте от infosport.mk в 28 октомври 2017 г.

Aksion modul i futbollisteve te Renoves me protagonist, Ramadani, Gafuri dhe Nafiu, me kete te fundit qe nuk arriti te shenoje edhe golin e trete ne rrjeten e Vujanac…