Renova-Shkëndija, pjesa e dytë nis me dy gola të shpejtë (VIDEO)

Pjesa e dytë e derbi ndeshjes të javës së 17-të midis Renovës dhe Shkëndijës që në këto momente po zhvillohet në Tetovë ka nisur me dy gola të shepjtë, nga një në secilën anë, njofton “infOSport.mk”.

Mishkovski gol

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLRENOVA SHENON GOLIN E PARE NDAJ SHKENDIJESRENOVA – SHKENDIJA 1:3(N. Mishkovski 47')

Публикувахте от infosport.mk в 25 ноември 2017 г.

Ishin vendasit e Renovës, ata të cilët shënuan të parët me anë të mbrojtësit Nenad Mishkovski vetëm pas dy minutave lojë në këtë pjesë. Ggafuri mjaft mirë harkoi në zonën kundërshtare, ndërsa Zhunior në tentativë për të pastruar rrezikun me kokë, devijoi topin vetëm në shtyllën e dytë deri te Mishkovski që nga afërsia shënoi për 1:3.

Mirëpo gëzimi i vendasve nuk zgjati shumë, pasi që në aksionin e rradhës Shkëndija arriti që të shënojë edhe golin e katërt, kësaj rradhe me autorë Stenio Zhunior, i cili në këtë mënyrë u nxorr për gabimin e pak çasteve më parë.

Zhunior gol ndaj Renoves

GOOOOOOOOOOOOOOOOLSHKENDIJA KUNDERPERGJIGJET SHUME SHPEJTRENOVA – SHKENDIJA 1:4(S. Zhunior 48')