Mançester Siti gëzon tifozët me lajmin për Kevin De Brujne

Derisa tifozët e Mançester Junajtedit dhe Arsenalit mësuan për zyrtarizimin e shkëmbimit të Henrikh Mikhtarian me Aleksis Sançez, lideri i Premierligës, Mançester Siti ka gëzuar tifozët e saj me një lajm shumë të mirë.

Njëri prej yjeve të “citizens”, Kevi De Brujne ka vazhduar kontratën me këtë skuadër deri në vitin 2023-të.

Kontrata e tij aktuale ishte valide deri në vitin 2021. Belgu 26-vjeçar gjatë sezonit aktual me Sitin ka regjistruar 6 gola dhe 10 asistime.

Leave a Reply