Seferi dhe Neziri shkëlqejnë në fitoren e Prishtinës ndaj Besës së Ibishit (VIDEO)

Ekipi i Prishtinës në Futsal me treshen shkupjane në përbërje, Erkan Seferi, Eljesa Neziri dhe Bujar Asani po vazhdon të shkëlqejë në elitën e futsalit kosovar,  ku tashmë numëron 3 fitore nga gjithsej 4 ndeshje, njofton ‘infOSport.mk’. Viktimë e prishtinasve ishte Besa e Pejës, ndaj së cilës në fund shënuan fitore

Arbër Zeneli shënon gol në stilin alla Ronaldinjo (VIDEO)

Arbër Zeneli ka shënuar një super gol në takimin e sotëm të skuadrës së tij, Herenvenit ndaj FC Emen në kuadër të javës së 11-të në elitën e futbollit holandez, njofton ‘infOSport.mk’. Reprezentuesi kosovar shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij, e cila në fund nuk arriti që të

Ndeshje e çmendur, Milani shënon dhe fiton në minutën e 96-të (VIDEO)

Një ndeshje të çmendur kanë zhvilluar Udineze dhe Milani në  ‘Daçia Stadium’, ndeshje kjo që zgjati plotë 100 minuta, ndërsa ‘rossonerët’ golin e fitores e shënuan në minutën e 96-të. Ishte sërish kapiteni Romanjoli heroi i Milanit në këtë ndeshje, njëjtë sikurse 4 ditë më parë ndaj Xhenoas, kur shënoi në

Taulant Seferi nuk di të ndalet, shënon dhe i siguron fitoren Vinterturit (VIDEO)

Futbollisti kumanovar, Taulant Seferi po kalon momente shumë të mira në futbollin zviceran me ekipin e Vintertur, duke gjetur edhe golin e katërt rradhazi në kuadër të ndeshjeve në Ligën e Dytë Zvicerane, njofton ‘infOSport.mk’. Seferi shënoi në ndeshjen ndaj Rapersvil, në të cilën skuadra e tij shënoi fitore me rezultatin

Alimi: E kemi ditur se herët ose vonë do të kthehemi aty ku e kemi vendin!

Triumfi ndaj Shkupit dhe barazimi i Vardarit me Bellasicën ka nxjerrë Shkëndijën e Tetovë në krye të tabelës në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë pas 13 xhirove të luajtura në sezonin e ri. Kampionët në fuqi rikthehet të pozita ku e mbyllën vjet sezonin, por kapiteni i “kuqezinjëve”

Osmani vlerëson ‘Ballistët’, ata janë shumë të rëndësishëm për ne

Shkëndija në takimin e sotshëm të javës së 13-të në Tetovë, mundi FC Shkupin me rezultatin 3:0, duke vazhduar në këtë mënyrë serinë pozitive në përballjet ndaj skuadrës nga Çairi. Fitorja e sotme, ishte e 11-ta në 16 ndeshjet e fundit për Shkëndijën, që ka regjistruar vetëm një disfatë, ndërsa

Golat nga ndeshja Shkëndija-FC Shkupi (VIDEO)

Shkëndija ka mundur 3:0 FC Shkupin në ndeshjen më interesante të javës së 13-të në LPFM, duke çuar në 4 serinë e fitoreve të njëpasnjëshme, që kishte nisur që nga ndeshja ndaj rivalëve të mëdhenj të Vardarit. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/369374337135972/ Samir Fazli me golin debutues në kampionat solli epërsi 1:0 për Shkëndijën vetëm pas