Ramos me sjellje josportive, rrezikon shumë

Real Madrid dhe Sergio Ramos prekin fundin, në fushë dhe në sjellje. Dhe nuk bëhet fjalë vetëm për mungesën e vëmendjes në mbrojtje. Nervozizmi zvarritës dhe ajo që i ndodhi qendërmbrojtësit gjatë ndeshjes, reflekton në mënyrë perfekte humorin në një skuadër që duket se gjen qetësinë vetëm me momente. Kështu,

Nishikori triumfon në Brisbejn

Pas 9 finaleve radhazi të humbura në turnetë ATP dhe problemeve të shumta fizike më në fund Kei Nishikori koleksionoi titullin e parë pas një periudhe afërsisht 3-vjeçare, teksa fitoi trofeun në Brisbane. Pas tërheqjes së spanjollit Rafael Nadal, 29-vjeçari japonez ishte tenisti me numrin më të lartë rendor në

Runi në gjendje të dehur, policia e arreston

Wayne Rooney në telashe. Ish-sulmuesi i Manchester United, tashmë pjesë e D.C. United në MLS, është arrestuar pasi ka ngarë makinën në gjendje të dehur. Në fakt bëhet fjalë për një episod që ka ndodhur më 16 dhjetor, por që vetëm sot është bërë publik. 33-vjeçari mësohet se ka hequr

Reali zhgënjen tifozët e vetë, mundet nga Sociedadi i Januzajt në ‘Bernabeu’ (VIDEO)

Skuadra e Realit të Madridit sërish ka zhgënjyer tifozët e vetë, duke u mundur në ‘Santiago Bernabeu’ nga Real Sociedadi me rezultatin 0:2 në kuadër të javës së 18-të në La Liga, njofton ‘infOSport.mk’. Vilian Zhoze kaloi në epërsi Real Sociedadin me golin e shënuar që në minutën e 3-të, teksa

Super goli i Ferhan Hasanit ndaj skuadrës së Arar (VIDEO)

Pa dy golave të shënuar fillimin e muajit dhjetor, Ferhan Hasani në fillimin e muajit janar të vitit të ri 2019-të, ka gjetur edhe golin e tretë me fanellën e Al Raed, kësaj rradhe në kuadër të Kupës së Mbretit të Arabisë Saudite. Hasani shënoi golin e fundit në fitoren 5:1

Miran Maksuti ndahet me Renovën

Miran Maksuti është ndarë me Renovën dhe tashmë është një futbollistë i lirë. Edhe pse kontrata e tij skadonte në qershor të këtij viti, me pëlqim të dyanshëm palët kishin ndërprerë kontratën, njofton ‘infOSport.mk’. Arsyeja e ndërprerjes është minutazhi i vogël që merrte Maksuti te skuadra tetovare. Ai këtë gjysëmsezoni u