Jasir Asani e nis vitin 2019-të me gol, shënon në miqësoren ndaj turqve të Sivaspor (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i Partizanit të Tiranës, Jasir Asani, vitin 2019-të e ka nisur me gol. Ai realizoi golin e vetëm në miqësoren e parë të skuadrës tiranase në tokën turke, duke i mundësuar një barazim 1:1 Partizanit ndaj Sivasporit, që garon në Superligën turke, njofton ‘infOSport.mk’ Pas pjesës së parë pa

Futbollistët e Kukësit si ata të Real Madridit, dhurojnë spektakël në dhomën e xhveshjes (VIDEO)

Kukësi ndodhet në Antalia ku po zhvillon minifazën përgatitore. RTSH Sport ka arritur të sigurojë një video ku nënkampionët e Shqipërisë dhurojnë spektakël në dhomat e xhveshjes. Pamjet janë xhiruar disa muaj më parë, teksa kapiteni Ylli Shameti mban topin me kokë me të gjithë futbollistët verilindor dhe në fund e

Gjithsej të etiketuara

Nesër starton Botërori i hendbollit, Franca dhe Danimarka favoritët kryesor

Nga data 10 deri me 27 janar në 6 qytete të ndryshme të Gjermanisë dhe Danimarkës do të zhvillohet Kampionati i 26-të Botëror në Hendboll për meshkuj, ku do të marrin pjesë gjithsej 24 kombëtare, njofton ‘infOSport.mk’. Ndeshjet e raundit paraprak luhen në 4 grupe me nga 6 skuadra në qytetet

Edhe futbollistët e Sileksit në rresht, nisën fazën e përgatitjeve

Skuadra e Sileksit prej sot edhe zyrtarisht ka nisur fazën e përgatitjeve për stinorin pranveror, ku kjo skuadër shpreson ti shpëtojë më të keqes, rënies një kategori më poshtë. Kjo skuadër fazën e parë të përgatitjeve do ta zhvillojë në Kratovë, ku do të qëndrojë deri me 2 shkurt, që

Renova fazën e përgatitjeve e startoi me 3 emra të ri

Fazën e përgatitjeve për stinorin pranveror prej dje e ka nisur edhe skuadra e Renovës. Në grumbullimin e parë të skuadrës tetovare prezent ishin edhe tre përforcimet e reja, Ermedin Adem (FC Shkupi), Bojan Miovski (Makedonija GJ.P) dhe Burhan Mustafov (Pobeda), njofton ‘infOSport.mk’. Ndërkohë në stinorin vjeshtorë edhe zyrtarisht pjesë e

KB në hendboll, Maqedonia arriti në Munih, Raul konfirmon listën e lojtarëve

Hendbollistët e përfaqsueses së Maqedonisë kanë arritur në Munih, qytet ky që do ti mirëpret ndeshjet e grupit ‘B’, ku përveç ‘verdhekuqve’ në grup janë edhe Spanja,  Kroacia, Islanda, Bahreini dhe Japonia, njofton ‘infOSport.mk’. Pikërisht këta të fundit janë edhe kundërshtari i parë i Maqedonisë në këtë mundial, i cili nga