Liverpulli në finale, Shaqa me shokë eliminojnë Barcelonën e Leo Messit (VIDEO)

Liverpulli sonte ka bërë të pamundërën, ndërsa gjithashtu ka bërë që futbolli ta dashurohet edhe më shumë nga njerëzit, kjo për shkak rezultatit dhe përmbysjes së madhe që bëri skuadra angleze përballë kampionëve të ri të vjetër të Spanjës, Barcelonës, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 3:0 në ndeshjen e parë në “Kamp

Kosova dhe Shqipëria në “luftë” për talentin shqiptarë të Red Bull Salzburg!

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, si dhe Kombëtarja e Shqipërisë, janë vënë pas talentit shqiptar të Red Bull Salzburg, Albert Vallci. Ky i fundit ka pranuar për interesimin e këtyre dy ekipeve kombëtare, duke konfirmuar madje se do të luaj për njërën prej tyre. “Kosova dhe Shqipëria më kanë kërkuar. Teorikisht,

Liga e Kampionëve, sonte mësojmë finalistin e parë

Sonte në orën 21:00 në “Enfilld Roud” Liverpulli do të jetë nikoqir i Barcelonës në ndeshjen vendimtare ku do të përcaktohet finalistja e parë e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve Europian. Skuadra angleze ka një “mision të pamundur” pasi duhet të shënojë 3 gola ndaj Barcelonës së Leo Messit, ndërsa

Rexhbeçaj nënshkruan kontratë të re me Volfsburgun

Elvis Rexhbeçaj do të luajë edhe gjatë kohë te skuadra e Bundesligës, Volfsburg. Futbollisti kosovar e ka vazhduar kontratën me klubin gjerman deri më 30 qershor të vitit 2023, ndërsa ajo aktuale ishte valide deri në vitin 2020. Lajmin e ka bërë të ditur klubi nga Bundesliga të hënën.  “Elvisi është zhvilluar shumë