Bardhi shënon në ruletin e penaltive, Levante kalon më tej në Kupën e Mbretit

Enis Bardhi dhe Levante janë kualifikuar për në 1/16 e finales së Kupës së Mbretit, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e rregullt përballa ekipit të Jaen, që garon në ligat e ulëta spanjolle u mbyll me shifrat 1:1, njofton “infOSport.mk”. Levante e Bardhit avansoi në

Reali fiton SuperKupën e Spanjës midis Arabisë Saudite (VIDEO)

Reali i Madridit ka triumfuar në SuperKupën e Spanjës, teksa sonte në Xhedah të Arabisë Saudite në finale mundi Atletiko Madridit përmes ruletit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas 120 minutave lojë u mbyll me rezultatin e fillimit 0:0, ndërsa në ruletin e penaltive djelmoshat e

Ali Koç vazhdon të refuzojë ofertat që vijnë për Vedat Muriqin

Fenerbahçe ka refuzuar edhe ofertën e dytë brenda një kohe të shkurtër për sulmuesin e Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi. Pasi refuzoi Totenhamin, që kishte ofruar 20 milionë euro dëmshpërblim, numri një i skuadrës turke, Ali Koç, ka refuzuar edhe ofertën e Fiorentinës. Lajmi është bërë i ditur të dielën nga

Januzaj shënon dhe kualifikon Sociedadin (VIDEO)

Adnan Januzaj ka shënuar gol në fitoren 4:0 ndaj Ceuta, skuadër kjo që garon në ligat amatore të Spanjës, njofton “infOSport.mk”. Januzaj shënoi golin e dytë për Sociedadin, skuadër kjo që të gjithë golat i realizoi gjatë pjesës së dytë. Përveç Januzajt, dy gola të tjerë për Sociedadin shënoi Sanjalli,

Rashica edhe vitin 2020 e nis me stil, gol në miqësoren ndaj Hanoverit (VIDEO)

Viti i ri, por Milot Rashica mbetet ai i vjetri. Super talenti kosovar edhe vitin 2020 e nisi me këmbë të mbarë, teksa sot në miqësoren ndaj Hanoverit arriti të shënojë gol në fitoren 3:1 të Verder Bremenit, njofton “infOSport.mk”. Rashica golin e tij të parë në vitin 2020 e shënoi

Kosova mposhtet, por nuk koritet ndaj Suedisë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është .mposhtur minimalisht 1:0 në miqësoren e zhvilluar në Doha të Katarit përballë Suedisë. Në këtë ndeshje “Dardanët” u paraqitën me pjesën më të madhe të futbollistëve që paraqiten në Superligën e Kosovës, ndërsa në formacionin startues, trajneri Bernard Çallandes përzgjodhi këta lojtarë: Bekaj, Thaqi, Bekteshi,

Emir Aliu ka një porosi për “Sokolat”: Me Korabin do i trefishojë golat

Korabi gjatë ditës së sotme ka bërë një super përforcim, duke agazhuar golashënuesin më të mirë në Ligën e Dytë – Perëndim, Emir Aliun, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit vjen nga rradhët e Vardar Forinës, me të cilën skuadër gjatë stinorit vjeshtorë në 14 ndeshje realizoi 9 gola. Ai në një

Vardari nis përforcimet nga porta, brenda javës priten edhe 7 përforcime të reja!

Vardari i Forinës ka reaguar në merkato, teksa gjatë ditës së sotme ka prezantuar përforcimin e parë, njofton “infOSport.mk”. Ata e nisën nga porta, duke angazhuar portierin e talentuar shkupjan, Alban Miftari. Gardiani 23-vjeçar së fundmi ishte pjesë e FC Shkupit, ndërsa gjatë karrierës së tij ai ka mbrojtur edhe në

Ajeti dhe Krivak, dy komandantët e ri në mbrojtjen e Shkëndijës!?

Pas angazhimit të mbrojtësit sllovak, Jan Krivak, Shkëndija po mendon edhe transferimin e mbrojtësit shqiptarë, Arlind Ajeti, shkruan “infOSport.mk”. Pa dyshim do të ishte kjo një ndër transferimet më të bujshme të merkatos së janarit në elitën e futbollit vendor, me Shkëndijën që sërish do të sulmonte titullin e kampionit. Arlind Ajeti