Dorëzohet Çeferin, rikthimi i futbollit nuk është më në duart e UEFA-s

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin ka thënë se futbolli do të rikthehet, por nuk është sporti që do të vendosë, por është politika. Shtëpia e futbollit evropian dëshiron që të vazhdohen garat evropiane, por Holanda dhe Franca tashmë i kanë përfunduar sezonet paraprake. Çeferin është i bindur se futbolli do të rikthehet

Nejmar refuzon kontratën e re me PSZH-në, sakrifikon shumë për Barcelonën

Ylli brazilian, Nejmar është i vendosur për tu rikthyer tek Barcelona gjatë afatit kalimtar të verës. Sulmuesi brazilian ka refuzuar propozimin e fundit të PSZH-së për kontratë të re. Kampioni në fuqi i Francës i ka ofruar kontratë të re brazilianit, ku do të fitonte 100 milionë euro, por që është refuzuar. Ka

Milani këmbëngul për rinovimin e kontratës me Ibrahimoviç

Drejtuest e Milanit po këmbngulin për të rinovuar kontratën me sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimovic. Në janar gjigandi suedez firmosi me Milanin një kontratë 6 mujore me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër, por deri tani bisedimet për zgjatjen e marrëveshjes kanë ngecur dhe gjasat më të mëdha janë që 38-vjeçari