Leonard Zhuta nënshkruan me Leçen dhe shpreson rikthimin në “Serie A”

Ish reprezentuesi i Maqedonisë, Leonard Zhuta, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Itali, duke nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën e Leçes, që edicionin e ri do të bëjë gara në “Serie B”, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Zhuta te skuadra e Leçes transferohet nga rradhët e skuadrës suedeze të Haken,

Renova mundet në Tetovë nga Rabotniçki para ndeshjes me Hajdukun (VIDEO)

Renova ka pësuar disfatë minimale 0:1 përballë Rabotniçkit në Tetovë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të në LPFMV, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje të barabartë, ku vendasit ndoshta më shumë mendonin për sfidën e raundit të dytë eliminatorë kundër Hajdukut, që duhet ta zhvillojnë me 17 shtator, Rabotniçki

Goli i Cvetanoskit çorentoi lojën e FC Shkupit, Vardari i shkakton disfatën e parë skuadrës nga Çairi (VIDEO)

Vardari i ka shkaktuar disfatën e parë në edcionin e ri futbollistik skuadrës së FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i Aleksandar Vasoskit shënoi fitore minimale 1:0, falë golit të shënuar nga Matej Cvetanoski në minutën e 52-të. Deri në ato momente skuadra nga Çairi kishte dominim në fushën e blertë,

FC Shkupi dhe Renova dorëzohen përballë skuadrave nga “Parku i Qytetit”

FC Shkupi dhe Renova kanë pësuar disfata përballë dy skuadrave nga “Parku i Qytetit”, Vardari, gjegjësisht Rabotniçki në ndeshjet e vlefshme të javës së 5-të në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat shqiptare pësuan disfata minimale. Vardari falë golit të Matej Cvetanoski në minutën e 52-të mundi FC

Veliçkoviç i Vardarit vjen me huçjen e vitit (VIDEO)

Në këto momente në arenën “Todor Proeski” po zhvillohet derbi i përjetshëm midis dy njohësve të vjetës, Vardarit dhe FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. 45 minutëshi i parë u mbyll me barazim pa gola, ndërsa minuta e 28-të ishte ajo që tërhoqi shumë vëmendje. Fillimisht vendasit e Vardarit ishin shumë afër avantazhit, mirëpo