Reali synon transferimin e brazilianit, Firmino

Roberto Firmino konsiderohet si i paprekshëm nga Liverpulli, por braziliani dëshiron sfida të reja dhe është i gatshëm të ndryshojë skuadër.

Reali e ka piketuar Firminon si pasuesin ideal për Karim Benzeman dhe “mbretërit” po synojnë transferimin e brazilianit verën e ardhshme.

Numri një i “madrilenëve”, Florentino Perez beson se mund ta transferojë Firminon për një shifër rreth 60-70 milionëve.

Braziliani 29-vjeçar me Liverpullin ka kontratë deri në vitin 2023.

Leave a Reply