Akademia Pandev mbetet pa trajner

Akademia Pandev sërish ka mbetur pa trajner, kjo pasi Jugosllav Trençovski dha dorëheqje pas serisë së rezultateve negative, njofton “infOSport.mk”. I njëjti kishte zëvendësuar në këtë post në fillim të këtij edicioni Aleksandar Tanevskin, me shpresë se do të ndikojë pozitivisht në mesin e futbollistëve, ashtu siç bënte mirë edhe vite

Nestorovski: Ndeshja më e rëndësishme për ne, shpresoj të kualifikohemi

Sulmuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Ilija Nesterovski, ndryshe pjesë e skuadrës italiane të Udinezes, në kuadër të startit të përgatitjeve për ndeshjen Gjeorgji – Maqedoni thotë se erdhi koha që përfaqësuesja të përgatitet për ndeshjen më të rëndësishme të historisë në futbollin e Maqedonisë. “Përfundimisht erdhi grumbullimi dhe përgatitjet për ndeshjen

Angellovski flet për ndeshjen historike dhe mungesat eventuale te Maqedonia

Përfaqësuesja ‘A’ e Maqedonisë sot edhe zyrtarisht nisi përgatitjet për ndeshjen historike të 12 nëntorit kundër Gjeorgjisë në Tbilisi, përmes së cilës njëra prej këtyre dy kombëtareve do të kualifikohej në Europianin e vitit të ardhshëm. Seleksionuesi i përfaqësueses tonë më të mirë, Igor Angellovski po përballet me problem në kuadër

Një prej reprezentuesve të Maqedonisë rezultoi pozitiv me “Covid 19”

Portieri i Sileksit Daniel Bozhinovski ka rezultuar pozitiv në testin për Covid 19 dhe nuk do të mund të jetë pjesë e formacionit të përfaqësueses ‘A’ të Maqedonisë për ndeshjet e muajit nëntor kundër Gjeorgjisë (12 nëntor), Estonisë (15 nëntor) dhe Armenisë (18 nëntor). Bozhinovski ishte testuar të dielën pas ardhjes

Ish trajneri i Shkëndijës merr drejtimin e CSKA Sofjes!

Ish trajneri i Shkëndijës, Bruno Akrapoviç pas aventurës së suksesshme me skuadrën e Lokomotiv Plovdiv, ka bërë hapin e rradhës në karrierën e tij si trajner, duke arritur marrëveshje me skuadrën e njohur bullgare të CSKA Sofjes, transmeton “infOSport.mk”. Lajmin për këtë lëvizje Bruno Akrapoviç e kishte konfirmuar edhe për “Sportal.bg”. “Po,