Milevski të mërkurën shpall listën e lojtarëve për ndeshjet e nëntorit

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski të mërkurën pritet të zbulojë emëroren e futbollistëve për ndeshjet e nëntorit në kuadër të eliminatoreve për Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia në këtë cikël eliminator gjatë këtij muaji do ti zhvillojë edhe dy ndeshjet

Nesër mësojmë çiftet çerekfinaliste të Kupës

Të martën (nesër) në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë me fillim në ora 12:00 do të hidhet shorti për ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjet e kësaj faze në program janë me datë 24 nëntor, ndërsa edhe këtë herë do të kemi vetëm nga një ndeshje,

Et’hemi asiston, Topalli shënon, Istanbulspor fiton (VIDEO)

Instanbuslpor, skuadër që militon në kategorinë e parë turke, ka fituar ndeshjen e javës së 10-të në trasfertë, ndërsa  protagonistë dolën të jenë fy futbollistët shqiptarë, Jetmir Topalli dhe Valon Et’hemi. Istanbulspor si mysafir mundi Gençlerbirligin me shifrat 2:0, ndërsa dirigjent të golit të parë ishin pikërisht futbollistët shqiptarë, Et’hemi dhe

Çavi zbulon përforcimin e parë në krye të Barcelonës

Edhe pse ende nuk është emëruar zyrtarisht në krye të postit të trajnerit te Barcelona, Çavi Hernandez që tani ka filluar të mendoj transferimet që mund ti bëjë te “katalunasit”. Sipas asaj që shkruan e përditshmja “katalunase”, Sport.es, Çavi dëshiron që Barcelona të nënshkruajë me futbollistin e Bajernit të Munihut, Kingsli