Struga Trim Lum sipas planit kalon në gjysmëfinale, aty ku do të luajnë edhe Makedonija GJ.P dhe Sileksi

Struga Trim Lum ka siguruar një biletë për në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, pasi sot si vendas mundi Bregallnicën me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”.

Ekipi strugan ishte dukshëm më i mirë se kundërshtari gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa këtë e konfirmuan edhe me dy golat e shënuar, nga një në secilën pjesë.

Autori i golit të parë ishte Edis Maliqi, edhe atë vetëm pas dy minutave lojë.

Goli i tij edhe pse i shënuar që në fazën e hershme, doli të jetë i vetmi gjatë 45 minutave të para.

Në pjesën e dytë fotografi e njëjtë në fushën e blertë, me Struga Trim Lum që sulmonte dhe që vazhdimisht kërkonte golin, i cili erdhi në minutën e 59-të, këtë herë me autorë Bunjamin Shabani.

Për kapitenin e Struga Trim Lum ishte ky goli i parë këtë edicion në kuadër të ndeshjeve të Kupës, ku më parë skuadra strugane kishte eliminuar Vardar Negotinën dhe Rabotniçkin.

Me eliminimin e Bregallnicës, tashmë Struga Trim Lum sheh veten në gjysmëfinale, aty ku do të luajnë edhe Makedonija GJ.P dhe Sileksi.

Makedonija GJ.P e Muharem Bajramit eliminoi Akademia Pandevin duke e mundur me rezultatin minimal 1:0. Edhe njëherë tjetër për “verdhekuqtë” nga Gjorçe Petrovi realizoi Adama Samake, ndërsa Sileksi një vend për në gjysmëfinale siguroi vetëm pas ruletit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e rregullt në Kratovë kundër Vardarit u mbyll me rezultatin e fillimit 0:0.

Ndryshe rezultati përfundimtarë i këtij takimi doli të jetë 3:2 në favor të skuadrës së Gorazd Mihajllov. Sa i përket udhëtuesit të fundit për në ndeshjet gjysmëfinale, një gjë të tillë do mësojmë ditë më vonë, pasi Komisioni i Garave të marrë vendimin përfundimtarë për ndeshjen e ndërprerë në Çair midis FC Shkupit dhe Shkëndijës. (infOSport.mk)