Lajm i mirë për Milanin, rikthehet Konti

Mbrojtësi italian, Andrea Konti do të jetë në disponim të trajnerit Xhenaro Gatuzo nga fillimi i tetorit. Futbollisti i ardhur nga Atalanta verën e shkuar, mungoi gjatë gjithe sezonit të kaluar, pas atij lëndimi të rëndë në gju, pas së cilës iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale. https://twitter.com/AcMilannews16/status/1034422633545261056 Rikthimi i tij priteshe të ndodh

Nuk ndalet Milani, të martën prezanton edhe Kontin

Milani nuk ka të ndalur. Pasi arritën marrëveshjen e duhur me turkun, Hakan Çalhanoglu, prezantimi i të cilit duhet të ndodh gjatë ditës së sotme, drejtuesit e skuadrës nga “San Siro”, ndodhen shumë pranë transferimit të një tjetër futbollisti. Sipas “Calciomercato”, të martën testeve mjekësore do të ju nënshtrohet edhe mbrojtësi

Milani së shpejti vjen me dy bomba

Milani është shumë afër finalizimit të transferimeve të Lukas Bilja nga rradhët e Lacios dhe Andrea Konti nga rradhët e Atalantas. “Premium Sport” njofton se mengjesin e sotëm drejtori sportiv i “milanezëve”, Masimiliano Mirabeli ka udhëtuar drejt Romës me një ofertë konkrete prej 20 milion euro. https://www.youtube.com/watch?v=MzRtclIAT6Q Njëkohësisht “Corriere di Bergamo” informon