Trajneri Berizzo dhe sëmundja e tij e rëndë, motivi kryesor i futbollistëve të Seviljës ndaj Liverpullit

Skuadra spanjolle e Seviljës mbrëmë ka regjistruar pa dyshim një prej pjesëve më të mira në historinë e Ligës së Kampionëve Evropian. Skuadra andaluziane edhe pse gjatë pjesës së parë ndodhej në disavantazh 0:3 ndaj Liverpullit, në fund arriti që të nxjerrë një barazim të çmendur 3:3. Megjithatë ajo që ndikoi