Armando Sadiku vijon të shkëlqejë sërish te Bolivari

Pas dopietës në fundjavë me Bolivarin, Armando Sadiku është rikthyer përsëri protagonist për skuadrën e tij. Sulmuesi i Kombëtares ka qenë protagonist tek tyë dy golat e Bolivarit, në ndeshjen ndaj Uilsterman, e cila u mbyll në barazim 2:2, e vlefshme për Kupën Sudamerikana. Fillimisht në minutën e 23-të, Sadiku fitoi penallti,

Armando Sadiku shkruan histori, bëhet shqiptari i parë që ka luajtur në “Copa Libertadores”

Armando Sadiku ka shkruar historinë, teksa është bërë shqiptari i parë që ka luajtur në kompeticionin më të rëndësishëm për klube në Amerikën e Jugut, ndryshe i njohur si “Copa Libertadores”. Ish shoku i Enis Bardhit te Levante u aktivizua si zëvendësues në minutën e 69-të të sfidës mes Bolivar dhe