Gol me gërshërë në stil brazilian (VIDEO)

Sulmuesi brazilian Everaldo shënoi një ndër golat më të bukur në terenet e futbollit. Në ndeshjen e kampionatit meksikan midis ish skuadrës së Ronaldinjos, Keretaro dhe Nekaksa (1:1), Everaldo shënoi një super gol me gërshërë në minutën e 78-të. https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=Q99f26G0utk Braziliani në lojë ishte inkuadruar vetëm 5 minuta më herët, duke shpëtuar