Handanoviç infektohet me “Covid 19”

Telashe të mëdhaja për Interin! Pas mbrojtësit D’ambrozio, një tjetër futbollistë është infektuar me COVID-19. Fjala është për portierin, Samir Handanoviç. Ky infektim ka ardhur në momentin më të mirë të Interit, teksa kryesonin dhe kampionatin në vendin e parë me 9 pikë diferencë larg Milanit të vendit të dytë. Lajmi është

Handanoviç vazhdon kontratën me Interin!

Inter dhe Samir Handanoviç janë shumë pranë rinovimit të kontratës. Slloveni 36-vjeçar pritet ta vazhdojë kontratën me ‘zikaltërit’ deri në vitin 2022. “TodoFichajes”, raporton se palët janë shumë pranë arritjes së marrëveshje dhe se  zyrtarizimi është vetëm çështje kohe. Ndryshe Handanoviç pjesë e Interit është që nga vera e vitit 2012-të, kur