Khabib “thumbon” McGregor, dëshironte të më qetësonte për të mos e rrahur më shumë (VIDEO)

Khabib Nurmagomedov i mundi të gjithë dhe në fund vendosi të tërhiqet nga MMA. Mes “viktimave” të luftëtarit nga Dagestani  ishte edhe Konor McGregor, teksa Khabib i është rikthyer edhe njëherë duelit me irlandezin. Ai kujton bisedën mes tyre brenda oktagonit dhe e krahason Konorin me një fëmijë, që justifikohet te

I pamposhturi Khabib mundi amerikanin Gejxh në luftën e tij të fundit (VIDEO)

Khabib Nurmagomedov mbetet i pamposhtur. Luftëtari nga Dagestani mundi amerikanin Xhastin Gejxh në meçin e UFC254, që sonte u zhvillua në Abu Dabi, transmeton “infOSport.mk”. Raundi i parë deri diku ishte i barabartë, me amerikanin që tentonte ta dëmtonte kampionin në këmbë me goditjet e tij me këmbë. Khabib arriti ta trondiste

McGregor publikon pamje të papara deri më sot nga lufta e paharruar me Khabib (VIDEO)

Konor McGregor ka publikuar pamje të papara të luftës së tij legjendare kundër Khabib Nurmagomedov. Siç dihet, Khabib kishte fituar atë luftë brenda oktagonit, mirëpo menjëherë pas përfundimit të saj, shpërtheu një “luftë” tjetër e përgjakshme mes dy kampeve. Kështu McGregor pas një kohe më të gjatë ka postuar në “Instagram” një

MekGregor thumbon Khabibin

Konor MekGregor ka reaguar pas lajmit se Khabib Nurmagomedov nuk do të duelojë ndaj Tony Ferguson në eventin UFC-249. Ky event ishte paraparë të zhvillohet me datë 18 prill, edhe pse ende nuk ka një vend se ku do të zhvillohet ai për shkak të Koronavirus. “Të dy, Tony dhe Khabib luanin