Rang lista e FIFA-s: Maqedonia rikuperon 9-të vende, tashmë renditet e 76-ta!

Triumfi i fundit në ndeshjen miqësore ndaj Norvegjisë i ka sjellur përfaqësueses së Maqedonisë ngritje në rang listën më të re të FIFA-s. Maqedonia këtë muaj renditet në pozitën e 76-të, duke rikuperuar kështu 9-të vende nga muaji i kaluar. Ky është një sukses  veçant për Maqedoninë, pasi përfaqësuesja e

Bardhi ngrit “panikë” te tabori i Maqedonisë

Futbollisti shkupjan i Levantes, Enis Bardhi ka ngritur panikë në taborin përfaqësues të Maqedonisë. Në stërvitjen e zhvilluar në qendrën stërvitore “Sisport” në Torino të Italisë, Bardhi ka kërkuar ndihmë nga stafi mjekësor, me këta të fundit që ia “siguruan” edhe më shumë këmbën e tij të djathtë. “Nuk është asgjë

Maqedonia në Torino, zhvillon edhe stërvitjen e parë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll sot ka udhëtuar drejt Torinos për ndeshjen me Italinë që do ta luajë të premtën në kuadër të kualifikueseve për Botërorin Rusi 2018. Të përzgjedhurit e Angellovskit sot nga ora 18:00 zhvilluan edhe stërvitjen e parë në një qendër stërvitore në afërsi të Torinos. Maqedonia nesër

“Makedonski sport” sërish provokon shqiptarët (FOTO)

Asnjëherë nuk do të shfaroset mostoleranca ndëretnike deri sa mediumet në mundësinë më të vogël shfaqin shenja provokimi. Është gazeta e vetme sportive në vend “Makedonski Sport” që ka bërë provokimin e radhës, ku në ballinë të datës së sotme ka nxjerrë tre futbollistët shqiptarë  Enis Bardhin, Ezgjan Alioskin dhe

Bardhi: Objektivi ynë ishte ta fitojmë Izraelin!

Përfaqësuesja e Maqedonisë regjistroi fitoren e dytë në grupin ‘G’ të ciklit eliminator për Kampionatin Botëror Rusi 2018. Goli Pandevit i dha fitoren Maqedonisë ndaj Izraelit, ndërsa pas ndeshjes njëri nga futbollistët më të dalluar në terren, Enis Bardhi ka folur për mediat, duke theksuar se është i kënaqur me

Alioski: Dua të shënojë gol, mirëpo më e rëndësishme është fitorja!

Përfaqësuesja e Maqedonisë po vazhdon me përgatitje për dy ndeshjet ndaj Izraelit dhe Kombëtares së Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve për Botërorin Rusi 2018. Në mesin e të ftuarve të seleksionuesit Igor Angellovski, është edhe futbollisti shqiptar i Lids Junajtedit, Ezgjan Alioski. Mesfushori anësor ka folur sod para mediave, ku ka

Angellovski iu jep start përgatitjeve ndaj Izraelit dhe Shqipërisë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski, iu jep start përgatitjeve për dy ndeshjet kualifikuese të Botërorit Rusi 2018 ndaj Izraelit dhe Kombëtares së Shqipërisë. Në stadiumin “Petar Milloshevski” pranë FFM-së, përfaqësuesja e vendit zhvilloi stërvitjen e parë, me Angellovskin që kishte të gjithë futbollistët të pranishëm në grumbullimin e parë,

Enis Bardhi në Shkup, grumbullohet me përfaqësuesen e Maqedonisë

Futbollisti i Levantes, Enis Bardhi është rikthyer në vendlindje, duke iu bashkangjitur taborit përfaqësueses të Maqedonisë për dy ndeshjet eliminatore të Botërorit Rusi 2018 ndaj Izraelit dhe Shqipërisë. Bardhi së bashku me futbollistët tjerë janë grumbulluar sot në hotelin “Plaza” të Shkupit, ndërsa sot nga ora 18:30 do të zhvillojnë edhe