Osmani: Ata që e duan Shkëndijën do vijnë dhe do na përkrahin në stadium

Ndeshja e nesërme midis Shkëndija dhe skuadrës përfaqësuese të Uellsit, TNS, zhvillohet në një termin jo edhe aq të përhstatshëm, duke pasur parasysh se në të njëjtën kohë zhvillohet edhe ndeshja gjysmëfinale midis Francës dhe Belgjikës në kuadër të Kampionatit Botëror, “Rusi “. Megjithatë edhe përkundër kësaj, trajneri Osmani beson se

Qato vë në “siklet” futbollistët e tij në stërvitje! Kërkon të përsërisin roveshatën e Ronaldos (VIDEO)

Goli i Kristiano Ronaldos i shënuar me roveshatë në ndeshjen e parë ndaj Juventusit në Torino pa dyshim se ishte një gol për tu marrë lakmi dhe për tu admiruar edhe nga futbollistët e skuadrave tjera. Kanë qenë pikërisht futbollistët e Shkëndijës që kanë provuar një gjë të tillë në një

Osmani i beson sërish portierit, Zahov

Trajneri i Shkëndijës Qatip Osmani, para pak minutash ka bërë zyrtarë edhe formacionin me të cilin do ti kundërvihet skuadrës së FC Shkupit në kuadër të javës së 11-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Strategu “kuq e zi” njëjtë sikurse edhe ndaj Rabotniçkit në mesjavë në kuadër të Kupës