Sonte ndaj Spanjës, Maqedonia përshëndet shpresat e futbollit para nisjes për në Poloni

Sonte në ndeshjen e përfaqësueseve të Maqedonisë  dhe Spanjës në ‘Telekom Arena”, Maqedonia do të përshëndetët me heronjtë e saj të rinj, të cilët nesër do të nisen për në Poloni, aty ku nga data 16 qershor starton Evropiani U21. Shpresat e Maqedonisë do të zbresin në fushë para fillimit të

Bardhi: Treguam se mundemi ndaj Francës, pse jo ndaj Spanjës e Portugalisë

Kur kanë mbetur edhe 7-të ditë nga starti i Kampionatit Evropian për të rinjë, përfaqësuesja e Maqedonisë U21 vazhdon përgatitjet në Shkup me intenzitet të lartë. Plejmejkeri i Ujpeshtit, Enis Bardhi shprehet se nuk i trembën asnjë rivalit në Evropian dhe me besim të plotë shpreson se do t’ia dalin