Sonte u shënua goli i vitit në Liga Europa! Rufe shënon nga gjysma e fushës pasi kaloi 5 futbollistë kundërshtarë (VIDEO)

Pas Ligës së Kampionëve, sonte rradhën e kishin ndeshjet në kuadër të Liga Europa, aty ku u shënua ndoshta edhe goli i vitit. Sulmuesi i skuadrës së famshme skoceze të Gllazgou Renxhers, Kemar Rufe ka shtangur të gjithë me golin që realizoi në transfertën ndaj Standard Liezh. Rufe mori topin në

Super Albian Ajeti, 9 minuta i mjaftojnë për të shënuar dhe për ti dhuruar fitoren Selltikut (VIDEO)

Albian Ajeti i cili vetëm 10 ditë më parë kompletoi transferimin e tij te gjigandët skocez të Selltikut, në debutimin e tij në elitën e futbollit skocez ka arritur të gjejë golin, njofton “infOSport.mk”. Ajeti shënoi golin e vetëm në ndeshjen e javës së 5-të kundër Dandi Junajted në transfertë, duke