Teuta vjen edhe me një goditje tjetër të bujshme në prag të ndeshjeve në LK

Sherif Kallaku rikthehet te Teuta pas shumë negociatash mes klubit durrsak dhe Lokomotivës së Zagrebit. Mësohet se mesfushori është huazuar tek durrsakët deri në muajin janar 2022. Lajmin e konfirmoi edhe klubi në faqen zyrtare. “Sherif Kallaku huazohet deri në janar tek Teuta. Emri i pestë që i është bashkuar projektit evropian