Kush ishte miliarderi tajlandez që e bëri Lesterin të jetë një klub i madh dhe të shpallet kampion në Angli?

Mediat angleze tashmë kanë konfirmuar lajmin për vdekjen e pronarit të klubit të Lester Sitit, Viçai Srivaddhanaprabhas, i cili rezultoi të jetë pjesë e aksidentit të tmerrshëm të rrëzimit të helikopterit gjatë ditës së shtunë, vetëm një ora pas përfundimit të ndeshjes, që skuadra e tij e zhvilloi përballë Uest