Po të mos ishte Erera, Mkitarian nuk do të shënonte ndaj Ajaksit (VIDEO)

Duartrokitjet për golin e dytë ndaj Ajaksit shkuan për Henrih Mkitarian, mirëpo nëse nuk do ishte Ander Erara, futbollisti ermen nuk do të arrinte ta shënonte atë gol për Mançester Junajtedin. Mkitarian u gjend bukur pranë portës të Ajaksit dhe arriti të shënoi, duke ia humbur kështu shpresat skuadrës holandeze në