Ventura shpall listën e futbollistëve që do luaj ndaj Maqedonisë dhe Shqipërisë

Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura, publikoi listën e 25 futbollistëve te thirrur për dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve të Botërorit “Rusi 2018”: kundër Maqedonisë (6 tetor në Torino) dhe Shqipërisë (9 tetor në Shkodër). E reja e futbollistëve të thirrur është sulmuesi i Bolonjës, Simone Verdi.

 

LISTA E PLOTË
Portierë: Gianluigi Buffon (Juventus), Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Genoa)
Mbrojtës: Davide Astori (Fiorentina), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Milan), Giorgio Chiellini (Juventus), Danilo D’Ambrosio (Inter), Matteo Darmian (Manchester United), Daniele Rugani (Juventus), Leonardo Spinazzola (Atalanta), Davide Zappacosta (Chelsea)
Mesfushorë: Daniele De Rossi (Roma), Marco Parolo (Lazio), Lorenzo Pellegrini (Roma), Marco Verratti (Paris Saint Germain)
Anësorë: Federico Bernardeschi (Juventus), Antonio Candreva (Inter), Stephan El Shaaraëy (Roma), Lorenzo Insigne (Napoli), Simone Verdi (Bologna)
Sulmues: Andrea Belotti (Torino), Eder Citadin Martins (Inter), Manolo Gabbiadini (Southampton), Ciro Immobile (Lazio)

Leave a Reply