Çallandes zbulon listën për ndeshjet e nëntorit, ka dy debutues

Bernard Çallandes ka zbuluar listën për tre ndeshjet e nëntorit të përfaqësueses së Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Ekipi dardan fillimisht me 11 nëntor do të luaj vëllazëroren kundër Shqipërisë, që më pas të zhvillojë edhe dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, atë të 15 nëntorit ndaj Sllovenisë në Ljublanë, si dhe ndeshjen

Angellovski zbulon listën për ndeshjet e tetorit, fton edhe futbollistin e Tiranës

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski ka bërë publike listën e futbollistëve, tek të cilët do të mbështetet për 3 ndeshjet e tetorit, atë kundër Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar (8 tetor në arenën “Todor Proeski”), si dhe dy ndeshjet e

Angellovski shpalli listën për ndeshjet e shtatorit në Ligën e Kombeve

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e shtatorit në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Përfaqësuesja e vendit fillimisht me 5 shtator do të përballet me Armeninë, ndërsa 3 ditë më vonë për kundërshtarë do të ketë përfaqësuesen

Angellovski me 5 shqiptarë ndaj Norvegjisë

Seleskionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski ka shpallur listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kontrolluese të 11-të nëntorit ndaj Norvegjisë në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e 21 emrave të ftuar, bëjnë pjesë edhe 5 futbollistë shqiptarë, të cilët gjithashtu kishin qenë pjesë e formacionit të “verdhekuqve” edhe për

Ventura shpall listën e futbollistëve që do luaj ndaj Maqedonisë dhe Shqipërisë

Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura, publikoi listën e 25 futbollistëve te thirrur për dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve të Botërorit “Rusi 2018”: kundër Maqedonisë (6 tetor në Torino) dhe Shqipërisë (9 tetor në Shkodër). E reja e futbollistëve të thirrur është sulmuesi i Bolonjës, Simone Verdi.   LISTA E PLOTË Portierë: Gianluigi

Angellovski fton 5 shqiptarë për ndeshjet me Italinë dhe Lihtenshtejnin

Seleksionuesi i Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar emrat e futbollistëve me të cilët do të paraqitet në dy ndeshjet e fundit eliminatore për Botërorin “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e 23 futbollistëve të ftuar, bëjnë pjesë edhe 5 futbollistë shqiptarë, në mesin e të cilëve pas një periudhe dy vjeçare