Kompjuteri tregon se kush do ta fitojë Botërorin Rusi 2018

Duhen edhe dy muaj nga fillimi i Kupës së Botës 2018 në Rusi. Në qershor tifozët e futbollit do të kenë mundësi ta ndjekin veprimtarinë më të rëndësishme në planet, kampionatit botëror. Specialistët anglezë kanë projektuar që parashikuar fituesin e Kupës së Botës…

Sipas këtij parashikimi, grupin do ta kalojën këto kombëtare:

Grupi A: Egjipti dhe Uruguaji

Grupi B: Spanja dhe Portugalia

Grupi C: Franca dhe Peru

Grupi D: Islanda dhe Argjentina

Grupi I: Brazili dhe Serbia

Grupi F: Gjermania dhe Meksika

Grupi G: Anglia dhe Belgjika

Grupi H: Polonia dhe Kolumbia

Në 1/8 e finales, është parashikuar një eliminim i Lionel Messi

Egjipti 2-1 Portugalia

Franca 2-1 Argjentina (me shtesë)

Brazili 3-0 Meksika

Belgjika 2-1 Kolumbia

Spanja 2-1 Uruguai

Islanda 1-0 Peru

Gjermania 3-1 Serbia

Polonia 1-2 Anglia (me shtesë)

Në çerekfinale sipas kompjuterit do të dalin këto rezultate:

Egjipti 1-3 Franca

Brazili 2-2 Belgjika (Fiton Brazili me penallti)

Spanja 4-1 Islanda

Gjermania 3-2 Anglia

Gjysmëfinalet:

Franca 1-3 Brazili

Spanja 1-0 Gjermania

Sipas “super kompjuterit” anglez finalja do të jetë Brazil-Spanjë dhe “Selseao” do të shpallet kampion bote për herë të gjashtë…

Brazil 2-1 Spanjë

Leave a Reply