Postimi madhështor i Canës pas ndeshjes së mbrëmshme, Zvicër-Serbi

Zvicra ka mposhtur me përmbysje Serbinë në ndeshjen e dytë të Grupit “E”, duke hedhur një hap mjaft të rëndësishëm për kualifikimin në fazën tjetër.

Golat u shënuan nga Xhaka në minutën e 53-të dhe Shaqiri në minutën e 90-të, dhe të dy festuan me simbolin e shqiponjës dykrenare.

Kësaj fitoreje i janë gëzuar të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës, dikush se i pëlqen shqiptarët e Zvicrës, dikush tjetër sepse urren Serbinë, madje kanë festuar edhe ata që i kanë bërë tradhtarë dhe ka kaq vite që i shajnë.

Kësaj nuk kishte se si ti mungonte edhe postimi i kapitenit legjendar të Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana.

Cana ka postuar një foto e cila është flamuri i Zvicrës dhe Serbisë duke ju referuar ndeshjes së djeshme dhe katër futbollistët shqiptar me Xhakën i cili po ngjyros shqiponjën në gjysmën e flamurit.

Leave a Reply