Kupa e Hungarisë, Latifi dhe Hasani shënojnë dhe ndihmojnë skuadrat e tyre për të ecur tutje

Të mërkurën në Hungari në program ishin ndeshjet e 1/32 së finales në Kupë, aty ku protagonistë dolën të jenë edhe fy futbollistët shqiptarë me origjinë nga Kosova, Liridon Latifi dhe Florent Hasani. Që të shënuan për skuadrat e tyre, duke i ndihmuar ata që të kalojnë në raundin tjetër.

Latifi shënoi golin e parë në fitoren 0:2 të skuadrës së tij ndaj skuadrës së kategorisë së tretë, Dunaujavrosh, teksa Florent Hasani kishte realizuar golin e dytë në fitoren identike 0:2 të skuadrës së tij Diosgyori VTK, ndaj  Zalaegerszeg.

Leave a Reply