Liridon Latifi largohet nga Shkodra, por jo edhe Shqipëria! Bëhet “tirons”

Tashmë është zyrtare! Liridon Latifi është futbollisti më i ri i skuadrës së Tiranës. Pas një eksperience dyvjeçare në Shkodër me skuadrën e Vllaznisë, sulmuesi anësor zbarkon për një aventurë në kryeqytetin shqiptarë, aty ku do të veshë fanellën “bardheblu”. Është vetë klubi i Tiranës që përmes një videoje zyrtarizoi marrëveshjen me

Dibrani Qormemeti dërgon Latifin te kampionët e Moldavisë

Shkumbin Qormemeti sërish në lëvizje. Pasi ditë më parë ndërmjetësoi në transferimin e futbollistit të Romës, Ezekuel Ponce te Spartaku i Moskës, gjatë ditës së sotme menaxheri dibran arriti që me sukses të mbyll transferimin e Liridon Latifit te kampionët e Moldavisë, Sherif Tiraspol, njofton “infOSport.mk”. 25-vjeçari dy vitet e fundit

Kupa e Hungarisë, Latifi dhe Hasani shënojnë dhe ndihmojnë skuadrat e tyre për të ecur tutje

Të mërkurën në Hungari në program ishin ndeshjet e 1/32 së finales në Kupë, aty ku protagonistë dolën të jenë edhe fy futbollistët shqiptarë me origjinë nga Kosova, Liridon Latifi dhe Florent Hasani. Që të shënuan për skuadrat e tyre, duke i ndihmuar ata që të kalojnë në raundin tjetër. Latifi

Dështimi i Latifit te Pushkash, trajneri: Zgjidhni mes meje dhe mesfushorit shqiptar

Ish futbollisti i Skwnderbeut, Liridon Latifi mbërriti me shpresa të mëdha në aventurën e re te Pushkash Akademi, duke u pritur si një nga talentet më të mira, që do të kishte skuadra hungareze në organikë. Megjithatë, ëndrra e mesfushorit shqiptar për të shkëlqyer në këtë aventurë, filloi të shuhej shumë

Fjalët e para të Latifit si futbollist i Pushkash Akademi

Liridon Latifi sot edhe zyrtarisht është prezantuar te skuadra hungareze e Pushkash Akademi. Futbollisti kosovar që dy vitet e fundit luante me Skënderbeun e Korçës, me skuadrën e re të inkuadruar në elitën e futbollit hungarez ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare. Ai pasi firmosi kontratën, foli para medieve hungareze, duke