Florent Hasani paraqitjen e tij të 100-të në Hungari e kurorëzon me gol

Florent Hasani i ka dhënë tre pikë të mëdha skuadrës së tij, Gyirmot në ndeshjen e së shtunës kundër Paks, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e futbollistit kosovar regjistroi fitore 2:1, falë pikërisht të golit të tij. Hasani në lojë u inkuadrua në fillimin e pjesës së dytë, duke zëvendësuar autorin e golit

Kupa e Hungarisë, Latifi dhe Hasani shënojnë dhe ndihmojnë skuadrat e tyre për të ecur tutje

Të mërkurën në Hungari në program ishin ndeshjet e 1/32 së finales në Kupë, aty ku protagonistë dolën të jenë edhe fy futbollistët shqiptarë me origjinë nga Kosova, Liridon Latifi dhe Florent Hasani. Që të shënuan për skuadrat e tyre, duke i ndihmuar ata që të kalojnë në raundin tjetër. Latifi

Florent Hasani shklëqen me Disogyor, dy super gola në kontrolluese (VIDEO)

Mesfushori kosovar, Florent Hasani ka shkëlqyer në fitoren 4:0 të Disogyor në miqësoren ndaj klubit sllovak, Partizan Bardejov. Futbollisti 21-vjeçar, që njëherit është edhe pjesë e përfaqësueses U21 të Kosovës, realizoi dy super gola. Golin e parë Hasani e realizoi në minutën e 44-të, kur bukur morri një top nga krahu