Guardiola i del në mbrojtje Xhakës: Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm

Çështja Granit Xhaka ka tërhequr shumë vëmendje në Angli, teksa së fundmi lidhur me këtë rast, ka folur edhe trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola. Strategu spanjoll i ka dalë haptazi në mbrojtje futbollistit shqiptarë, duke thënë se ai ka diçka të veçantë dhe se incidentin që ndodhi me tifozët

Bonuçi “thumbon” Milanin: Juventusi është shtëpia ime

Mbrojtësi italian, Leonardo Bonuçi ka folur për përvojën e shkurtër te skuadra e Milanit. Ai tha se në Milano u zhvillua si futbollistë dhe njeri, megjithatë Juventusi është shtëpia e tij. “Në Milano u zhvillova si futbollist dhe njeri. Tani jam më i matur dhe kam përmirësuar disa gabime në lojë.

Një tjetër shkupjan merr drejtimin e Feronikelit

Skuadra e Feronikelit si duket është e lidhur ngushtë me emra trajnerësh nga Shkupi, teksa sot drejtuesit e skuadrës nga Drenasi kanë emëruar Agim Sopin si kryetrajner, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani Sopi te Feronikeli do të zëvendësojë malazezin e shkarkuar, Vukiçeviç, i cili vetëm muaj më parë kishte pasuar strategun shkupjan, Zekirja

Juventusi i ofron kontratë të re portierit Shçezni

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi, dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin me portierin, Vojçieh Shçezni. Sipas asaj që raporton “Gazeta dello Sport”, drejtuesit e klubit torinez tashmë i kanë ofruar kontratën e re 29 vjeçarit polak, që do e lidhte atë me Juventusin deri në vitin 2024. E gjithë kjo do të riste

Zyrtare, Arsenali merr vendim për Granit Xhakën para duelit me Vulvs

Granit Xhaka nuk do të përfshihet në skuadrën e Arsenalit edhe për ndeshjen e rradhës në Angli. Kosovari që mbron ngjyrat e kombëtares së Zvicrës, nuk u paraqit as në mesjave në ndeshjen kundër Liverpullit, pas atij incidenti me tifozët e skuadrës së tij në ndeshjen e javës së kaluar