Formacioni i Shkëndijës ndaj Rabotniçkit, Agim Ibraimi mbetet në bankinë

Shkëndija pas pak do të zhvillojë ndeshjen ndaj Rabotniçkit, e vlefshme për javën e 23-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Tradita flet në anën e “kuqezinjëve”, të cilët megjithatë po luajnë me shumë luhatje këtë edicion.

Trajneri Ernest Gjoka i ndodhur në një situatë të tillë, thuajse çdo javë po vjen me ndryshime në formacion, qoftë për shkak detyrimit, apo edhe për shkak formës jo të mirë të disa prej futbollistëve.

Kështu sot përballë Rabotniçkit ka vendosur që të ulë në bankinë Agim Ibraimin, ndërsa gjithashtu edhe Mevlan Muratin dhe Valmir Nafiun, i cili në dy ndeshjet e fundit ishte titullarë.

Formacioni 🙌📺 RTVM 1 dhe ArenaSport-#ShkëndijaRabotniçki

Публикувахте от KF Shkëndija в Сряда, 11 март 2020 г.

Leave a Reply