Struga T&L emëron trajnerin e ri

Struga Trim Lum nuk ka pritur shumë për emërimin e trajnerit të ri, njofton “infOSport.mk”.

Pas ndarjes me Jeton Beqirin, skuadrën në ndeshjen e djeshme kundër Vardarit e udhëhoqi ndihmësi Meriton Gega, ndërsa prej sot ekipin strugan do ta udhëheq Srgjan Zaharievski, një emër i njohur ky si futbollistë, ku sukseset më të mëdha i arriti me Sileksin, ndërsa gjithashtu si trajner kishte punuar edhe me Metalturgun dhe Pelisterin.

Do të jetë ky angazhimi i tretë në skuadrat nga vendi për 46-vjeçarin, i cili do të ketë një detyrë të vështirë për të shpëtuar Struga Trim Lumin nga rënia në Ligën e Dytë.

Struga Trim Lum dhe Zaharievski kanë nënshkruar kontratë deri në fund të sezonit.

Leave a Reply