“Provokacija 2”, serbët po ‘çmenden’ nga frika e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë

Vazhdojnë reagimet në Serbi lidhur me idenë e Federatës Shqiptare të Basketbollit dhe Federatës së Basketbollit të Kosovës për një ligë të përbashkët të basketbollit. Për këtë ide, që është pranë realizimit, ka folur edhe presidenti i klubit të basketbollit Cërvena Zvezda, Nebojsha Çoviq. Ish-politikani serb ka thënë se bëhet fjalë

Mendohet anulimi i sezonit në Formula 1!

Formula 1 rrezikon ndjeshëm për të mos garuar fare gjatë vitit 2020. Në muajin shkurt makinat e kampionatit më të ndjekur të sportit të automobilizmit kryen teste parapërgatitore në Barcelonë, megjithatë pamjet e provave të mbajtura në Katalunjë, në cirkuitin e Montmelosë, mund të mbeten edhe të fundit përsa i

Milani konfirmon se nuk ka asnjë rast pozitiv me koronavirus

Milani ka njoftuar se asnjë person nga stafi dhe asnjë futbollist nga skuadra e parë nuk janë të prekur nga koroanvirusi. Presidenti i klubit italian, Paolo Skaroni, kishte dhënë një deklaratë që kishte shkaktuar konfuzion, duke thënë se në klubin “kuqezi” janë disa futbollistë të infektuar me koronavirus. Mirëpo, Milani ka sqaruar

Gjithsej të etiketuara

Sane te Bajerni “punë e kryer”! “Bavarezët” arrijnë marrëveshje edhe me Sitin

Mançester Siti dhe Bajern Munihu tashmë besohet se kanë arritur marrëveshje edhe për çmimin e transferimint të Lorey Sane te kampionët e shumëfishtë të Gjermanisë. Reprezentuesi gjerman tashmë një kohë më të gjatë është i lidhur me një transferim në “Allianc Arena” dhe kjo lëvizje sipas të gjitha gjasave do të

Van Gaal: Për t’iu shmangur mediave ky president u fut në bagazhin e makinës!

Bisedimet rreth blerjes së lojtarëve të ndryshëm apo firmës me trajnerët e preferuar, zhvillohen në fshehtësi. Mediat janë gjithmonë rreth e rrotull dhe aktorët e futbollit përdorin lloj lloj trukesh për të evituar mikrofonët apo aparatet fotografike të gazetarëve. Daniel Levy është personi që ka rikthyer Totenhamin në nivele të larta

Plani i UEFA-s, ja ku do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve

Pavarësisht koronavirusit, UEFA ka vendosur që finalja e Ligës së Kampionëve Europian këtë sezon të luhet aty ku ishte planifikuar që më parë, në stadiumin Olimpik “Ataturk” në Stamboll të Turqisë. Vitet e fundit futbolli në Turqi është bërë më popullor se kurrë dhe UEFA nuk mund ta ndryshonte dot planin,