Tairi flet për stërvitjet individuale, vazhdimin e kampionatit dhe mbetjen apo rënien nga liga

Kanë kaluar mbi 2 muaj që kur Qeveria e vendit tonë vendosi ti pezullojë të gjitha aktivitetet sportive, kjo për shkak pandemisë “Covid 19”, që tashmë ka kapluar gjithë globin. E gjithë kjo bëri që gjithë futbollistët të mbeten të izoluar në shtëpitë e tyre, për tu përgatitur në mënyrë individuale. Kapiteni

Bauman flet për ofertat dhe largimin e mundshëm të Rashicës nga Verderi!

Milot Rashica me shumë mundësi po zhvillon sezonin e tij të fundit te Verder Bremeni, pjesë e së cilës skuadër është që nga janari i vitit 2018-të. Në media është përfolur se disa skuadra të njohura europiane kanë shfaqur inters për sulmuesin kosovarë, mirëpo sipas drejtorit sportiv të klubit gjerman, Frank

Zbulohen datat e rifillimit dhe përfundimit në “Serie A” dhe “Serie B”

Në Itali po punojnë të rinisin kampionatin, pas pezullimit të gjatë për shkak të pandemisë “Covid 19”. Pavarësisht se virusi vazhdon të jetë prezent në Itali, mediat raportojnë një datë të mundshme për rifillimin e kampionatit. Një video-konferencë është planifikuar të mbahet me datë 13 maj, ku do të diskutohet për rifillimin

Gjermani, 2 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid-19, i gjithë ekipi futet në karantinë

Gjermania u bë është shteti i parë në kontinentin e vjetër që lejoj rifillimin e aktiviteteve sportive. Sipas datës së miratuar, futbolli gjerman zbret në fushë më 16 maj, por sërish ka disa klube që më sa duket nuk janë ende gati. “Covid-19” ka prekur klubin e Dynamo Drezden, teksa pozitiv

Kriza financiare, Reali po shqyrton mundësinë të zvogëlojë pagat edhe edicionin e ardhshëm

Real Madrid po studion një ulje tjetër të pagave të futbollistëve të saj, të cilët fillimisht u pajtuan për një ulje midis 10-20% këtë sezon për shkak të pandemisë “Covid-19”. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, Real Madridi ka buxhetuar këtë sezon 822 milion euro të ardhura, por kjo shumë tani është

Një futbollistë i ri i prekur me “Covid 19” në Premierligë

Premierliga po vazhdon të ndjek planin për rifillimin e sezonit, por rezultatet e testeve të futbollistëve të skuadrave nuk po shkojnë sipas këtij plani. Skuadra e Brajtonit ka njoftuar për një tjetër rast pozitiv me “Covid-19”, që është i treti në skuadër. Futbollisti, emri i të cilit nuk është publikuar, do të

Krizë financiare ka kapluar edhe “Serie A”, 6 klube nuk kanë paguar futbollistët që nga janari

Plotë 6 klube nga “Serie A” nuk kanë paguar rrogat e futbollistëve të tyre që nga muaji janar, teksa bisedimet për uljen e pagave vazhdojnë ende. Disa ekipe të këtij kampionati ranë dakord me futbollistët e tyre, që për shkak të situatës së krijuar nga Koronavirusi, të pranohen reduktimet e pagave,