Dalin video pamjet kur gjakovari Grezda nokauton futbollistin e Rijekës, Çolak (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është në qendër të vëmendjes së mediave, pasi pati përplasje me futbollistin kundërshtarë të Rijekës, Antonio Çolak. Mediat kroate raportuan se 25-vjeçari nga Gjakova që mbron ngjyrat e Osijekut, ka goditur me grusht kundërshtarin e tij, ndërsa një gjë të tillë tregojnë qartë edhe video

Ardian Nuhiu flet për kontratën e re me Dritën: Kënaqësi të jesh pjesë e kësaj familje

Ardian Nuhiu ka vazhduar bashkëpunimin me Dritën e Gjilanint edhe për dy vite të ardhshme, njofton “infOSport.mk”. Strategu shkupjan ka pranuar ofertën e drejtuesve të klubit gjilanas për të rinovuar kontratën, teksa në një prononcim për faqen tonë, ai nuk fshehu kënaqësinë që do vazhdojë të jetë pjesë e kësaj

Sot korona testit do ti nënshtrohen FC Shkupi, Struga TL dhe Vardari

Pas testimeve të djeshme të dy skuadrave shqiptare, Shkëndijës dhe Renovës, e ku pozitiv me “Covid 19” rezultuan gjithsej 6 persona, sot testimeve do të ju nënshtrohen edhe 3 skuadra nga Liga e Parë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për ekipet e FC Shkupit, Struga Trim Lumit dhe Vardarit, ndërsa rezultatet pritet

Gjithsej të etiketuara

Rritet numri i të infektuarve te Renova, pozitiv edhe drejtori sportiv Nuhiu

Rritet numri i të infektuarve me “Covid 19” te Renova. Pas 4 rasteve të publikuara gjatë ditës së djeshme, sot “infOSport.mk” mëson se pozitiv ka rezultuar edhe Drejtori Sportiv i skuadrës nga Xhepçishti, Fisnik Nuhiu. Kujtojmë përveç Nuhiut, pozitiv rezultuan edhe 3 futbollistë, emrat e të cilëve për momentin nuk bëhen

16 futbollistë të klubit të njohur brazilian me koronavirus

Klubi brazilian, Vasco de Gama, ka njoftuar se 16 futbollistë të skuadrës kanë dalë pozitivë në testet për Covid-19. Vasco de Gama njoftoi për këto raste mbrëmjen e së dielës, përmes mjekut Marcos Teixeira, pas 350 testeve të bëra në 250 njerëz, duke përfshirë lojtarë, pjesëtarë të stafit teknik, punëtorë të

Qatip Osmani në shënjestër të skuadrave nga Arabia Saudite!

Trajnerët Qatip Osmani dhe  Bashkim Livoreka pas largimit nga FC Shkupi aktualisht  janë  pa angazhim, kjo edhe shkaku i situatës  aktuale me  koronavirusin. Asistenti i Qatip Osmanit, Bashkim Livoreka për “Klan Maqedoni” theksoi se ata  kanë pasur  oferta  të shumta  që në kohë kur  ishin në drejtimin e ekipit “kuqezi”,