Juventusi arrin marrëveshje për transferimin e Arthur, zbulohen detajet

Juventusi thuhet të ketë arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit brazilian të Barcelonës, Arthur. Pavarësisht se Arthur nuk e dëshiron largimin nga “Kamp Nou”, tashmë besohet se Juventusi ka arritur marrëveshje me Barcelonën për transferimin e tij. Sipas “Sky Sport Neës”, trajneri i Juventusit, Mauricio Sarri është duke kërkuar përforcimin e mesfushës

E bujshme, Selltiku kërkon shërbimet e talentit kumanovar!

Futbollisti me origjinë nga Kumanova, Lindon Sellahi është një prej talentëve të spikatur për t’u pasur në vëmendje nga Kombëtarja. Futbollisti i Tuentes ka shkëlqyer edhe në këtë sezon, duke qenë nga më të vlerësuarit në Holandë. Ndërkohë një ofertë të parë e ka refuzuar ekipi holandez për futbollistin shqiptar. Drejtuesit

Dy rinovime të reja te KF Shkëndija

Dy rinovime të reja te Shkëndija. Bëhet fjalë për Mevlan Muratin dhe Valmir Nafiun, dy futbollistë që kanë pranuar ofertat e drejtuesve për rinovim dhe tashmë kanë firmosur kontratat që i mbajnë “kuqezi” edhe në sezonin e ri 2020/2021. “Edhe pse kontrata paraprake afrohej ka fundi, në asnjë moment nuk kam

Islami: Renova edhe sezonin e ardhshëm do të jetë faktor kryesor në kampionat

Ditë ma parë drejtuesit e Renovës vendosën për të vazhduar bashkëpunimin me trajnerin e tyre, Bujar Islami. Së bashku me të, bashkëpunimin e kanë vazhduar edhe dy ndihmësit e tij, Behar Ukalli dhe Enver Ramadani, ndërsa kjo ka gëzuar edhe vetë strategun tetovar, i cili me stafin e tij beson

Arsenali konfirmon katër futbollist

Mikel Arteta ka konfirmuar që Arsenali po planifikon të nënshkruajë me Pablo Mari dhe Cedric Soares në marrëveshje të përhershme. Mari erdhi si huazim nga Flamengo në janar dhe Soares u huazua nga Southampton deri në fund të sezonit. Të dy kanë luftuar me lëndime që nga momenti i bashkimit, me

Barcelona fiton ndaj Atletik Bilbaos

Barcelona ka mposhtur me rezultat minimal Athletic Bilbaon, në sfidën e zhvilluar në ‘Camp Nou’. Kjo ndeshje vuri në pah edhe njëherë problemet e katalanasve, të cilët assesi nuk po arrijnë të gjejnë identitetin e tyre. Ndeshja u zhvillua me dominim të posedimit nga vendasit, por që kishin mjaft probleme në krijimin